Karel Zich
Let Me Sing Some Elvis Presley Songs
Podobné tituly
Informace o albu
Z obalu původního LP (1113 3318):
Karel Zich se nikdy netajil svým obdivem k interpretační tvorbě Elvise Presleyho (1935-1977), nejčelnější osobnosti rokenrolu padesátých let a vůbec poválečné scény populární hudby.
Už v dobách vystupováni se Spirituál kvintetem Jiřího Tichoty si tu a tam zazpíval některé melodie z Presleyho zpěvníku, s kytarou v klubech k nim přidával další, směs Presleyho klasických čísel můžete slýchat v podání Karla Zicha a skupiny Flop i z koncertního pódia. Není divu, že si zpěvák svého času vysloužil přezdívku „český Elvis“ - nešlo o náhodu, o podobnou barvu hlasu a využívání shodných pěveckých manýr, ale především o příklon k Presleyho repertoáru, který se stal Zichovi příjemným koníčkem.
Interpret však dobře ví, že pouze a jedině původní repertoár je alfou a omegou každého pěveckého snažení, leč - láska je láska. Proto také vznikly nahrávky tohoto alba, o kterém Zich mluvil už pořádně dlouho. K jeho natočení se dostal až pět let po Presleyho předčasné smrti; jednak proto, že měl až do té doby spoustu starostí s vlastními autorskými projekty, a také proto, že stále nemohl najít textaře s citem pro klasický rokenrol, autora, který by v intencích zvoleného žánru vytvořil odpovídající textové obrazy se všemi rekvizitami, jež si muzika padesátých let žádá.
Textař Michal Bukovič, jak se zdá, našel pro rokenrol adekvátní výrazový klič (připomeňme na tomto místě jeho verzi skladby Long Tall Sally pro Mikiho Volka jako Byl z Dejvic) a pro Zicha napsal texty hned osmi melodií Presleyho repertoáru. Pro českou verzi skladby A Fool Such As I sáhl interpret až k legendárním Sputnikům, pro které ji před nějakými dvaceti lety napsal Eduard Krečmar. Kromě toho se na album vešly ještě čtyři původní písničky, takže - paráda.
(sleeve note © Dr. Miloš Skalka 1983)
Dynamic Range: DR13
Hi-Res verze alba: WAV / 192 kHz / 24 bit.
Diskuze k albu